Alpha-Stim

Alpha-Stim  on tehnoloogia, mille abil saab leevendada valu, depressiooni, unehäireid ja ärevust. Alpha -Stimi toime on kliiniliselt tõendatud. Samuti soovitatakse seadet erinevate sõltuvushäirete puhul.

Enamik patsiente tunnevad muutust juba pärast esimest ravisessiooni. Ei tekita sõltuvust. Suurenenud lõõgastus- ja kergustunne. Heaoluhormoonide taseme tõus ajus ja veres. Olulisi kestvaid kõrvalmõjusid pole täheldatud üle 30aasta kestnud praktika vältel.

Mis on Alpha-Stim®

Alpha-Stim® on kliiniliselt tõendatud elektromeditsiiniline seade valu, depressiooni, unehäirete ja ärevuse leevendamiseks. Ärevuse, unetuse ja depressiooni leevendamiseks kasutatakse Alpha-Stim®-i kraniaal-elektroteraapilist stimulatsiooni (CES).

Alpha-Stim® seadmel on kasutusluba USA-s Toidu- ja ravimiameti (FDA) poolt, kasutajaid kogu maailmas, nende seas paljud arstid ja tervishoiuspetsialistid, CE märgistus Euroopas (toode vastab kõikidele olulistele töötervishoiu ja tööohutuse nõuetele).

Alpha-Stim®-i töö põhimõtted

Alpha-Stim®-i kraniaal-elektroteraapiline ravi (CES) lähtub peamiselt elektromeditsiini põhimõtetest. Närvisüsteemis antakse sünapside kaudu edasi nii elektrilisi kui ka keemilisi signaale. Elektromeditsiinis keskendutakse just elektrilistele sünapsidele.

100% praegusest psühhofarmakoloogiast baseerub keemilistel sünapsidel, kuid seal toimub ainult 2% närvirakkude vahelisest suhtlusest. 98% närvirakkude-vahelisest suhtlusest toimub elektriliste ühenduste kaudu.

Alpha-Stim®-i poolt genereeritud elektriline laine oma madala bioloogilise sagedusega on võimeline sisenema rakku, normaliseerides närvisüsteemi elektrilist aktiivsust ning võimaldades taastada rakusisene homöostaas. CES aktiveerib närvirakkude kindlaid gruppe, mis asuvad ajutüves.

Ajulained on mõõdetavad EEG (elektroentsefalogrammi) abil. EEG uuringud on registreerinud pärast seadme kasutamist alfalainete suurenemise (suureneb lõõgastus ja heaolutunne) ning deltalainete vähenemise ajus (meel on selgem  ja kirkam).

Mis toimub teraapia ajal

Kraniaalne elektroteraapiline stimulatsioon (CES) on protsess, mille käigus edastatakse läbi kõrvaklemmide elektroodide ajju nõrk elektrivool (vähem kui pool ühest milliamprist). Ühe sessiooni pikkuseks on 20-60 minutit. Sessiooni ajal on meel selge ja kirgas ning keha valdab kergus ning lõõgastunud rahuloluseisund.

 CES-i mõju unetuse, depressiooni ja ärevuse ravimisel

Ärevuse vähenemist kogetakse tavaliselt juba esimese ravisessiooniga, leevendus võib ilmneda ka mitmeid tunde peale ravisessiooni.

Unetus saab leevendust tavaliselt peale esimest ravisessiooni, kuid tulemuste ilmnemiseks võib kuluda  ka kuni 3 nädalat.

Depressiooni mõjusaks leevendamiseks kulub tavaliselt 3 või enam nädalat ravi. Peale sümptomite leevendumist piisab tavaliselt 2-3 korda nädalas toimuvatest Alpha-Stim® ravi sessioonidest, et positiivsed tulemused kestma jääksid.

Uuringud on näidanud pärast seadme kasutamist heaoluhormoonide serotoniini ja beeta-endorfiinide taseme tõusu ajus ja veres. Paljud inimesed tunnevad end õnnelikumana pärast CES sessiooni. Keha lõõgastub. Meel on kirgas.

Ohutus ja kõrvalmõjud

Alpha-Stim® pakub teraapilisi kauakestvaid tulemusi ilma ohtlike kõrvaltoimete, resistentsuse ja sõltuvusriskideta. Seda tõendavad nii fMRI, LORETA ja EEG mehhaanilised uuringud, kui ka kliinilised double-blind RCT uuringud meditsiinis, psühholoogias ja hambaravis.

Alpha-Stim® ei tekita sõltuvust ning seda võib kasutada mõnede ravimite asendamiseks või lisaraviks, kui ravimid pole andnud soovitud tulemusi.

Ühestki olulisest püsivast kõrvaltoimest ei ole teatatud. 144 uuringu tulemusel, milles on osalenud ligikaudu 8800 inimest, on täheldatud ainult kergeid mööduvaid kõrvaltoimeid: peavalud (0,10%), nahaärritus elektroodide kinnituskohtadel (0,07%) ja vererõhu langust kõrge vererõhu korral.

Oleme seadme registreerinud Eesti Terviseameti meditsiiniseadmete registris: https://msa.sm.ee/

Lisainfot Alpha-Stimi kodulehelt.

Huvi korral võta ühendust: info@hingerahu.org